Düzce TSO'dan Gümrük Müdürlüklerine Ziyaret

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Sakarya ve Bolu Gümrük Müdürlüğü’ne teknik inceleme ziyaretinde bulundu.

Ekonomi Yayın: 24 Mayıs 2024 - Cuma - Güncelleme: 24.05.2024 13:40:00
Editör - Haber Merkezi
Okuma Süresi: 3 dk.
Google News

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’de kurulması için çalışmaların devam ettiği Gümrük Müdürlüğü’nün çevre illerdeki yapısını incelemek üzere Sakarya ve Bolu Gümrük Müdürlüğü’ne teknik inceleme ziyaretinde bulundu.

Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy ile bir araya gelen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Gümrük Müdürlüğü’nün Sakarya’daki idari yapısı, çalışmaları, geçici depolama ve antrepo hizmetlerinin idare şekilleriyle ilgili Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy’dan bilgiler aldı. Ziyaretin ardından Gümrük Müdürlüğü’ne çok yakın bir lokasyonda yer alan Barsan Global Lojistik’in işletmeciliğini yaptığı Antrepo’yu ziyaret eden Erdoğan Bıyık, burada da depolama hizmetleriyle ilgili firma yetkililerinden bilgiler aldı.
Bolu OSB İçerisinde yer alan Bolu Gümrük Müdürlüğü ve Geçici Gümrük Depolama Tesisini Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar ve Bolu TSO Meclis Başkan Yardımcısı Oktay Türk ile birlikte ziyaret eden Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Bolu Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen ve işletmeci firmadan Geçici Gümrük Depolama Tesisinin çalışma esasları ile diğer teknik konularda bilgiler aldı. Ziyaretler hakkında konuşan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Düzce’deki sanayicilerimizin bizden yoğunlukla talep etmiş oldukları Gümrük Müdürlüğü için çalışmalarımız devam ediyor. En ideal seçeneği Düzce’ye kazandırmak için bölge illerimizdeki örnekleri yerinde incelemek, her seçeneğin avantajlı ve dezavantajlı yönlerini tespit edip Düzce’ye en doğru yapıyı kazandırmak istiyoruz. Sakarya ve Bolu’da yapmış olduğumuz incelemelerde birçok notlar aldık. Bunlar üzerinde gerekli çalışmaları yapıp paydaşlarımızla en doğru sonuca varacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.                                                                                                                                                         

Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.